ART SMALLEY „FOUR TYPES OF PROBLEMS“

Susidūrę su verslo problemomis, dauguma verslo lyderių, vadovų ar jų komandų paprastai ieško tradicinių problemų sprendimo būdų. Deja, tai dažniausiai tik pagilina, bet neišsprendžia susidariusių problemų. Dažniausiai pasitaikantis problemų sprendimo būdas yra „gaisrų gesinimas“. Rekomenduojame šią knygą visiems norintiems pagilinti Lean žinias ir Lean metodikas.

40,00 su PVM

Liko 76

ART SMALLEY „FOUR TYPES OF PROBLEMS“

Aprašymas

Nuolatinio tobulėjimo ekspertas ir knygos autorius Art Smalley savo knygoje per 4 problemų tipus parodo, kaip nepakliūti į „plaktuko ir vinies“ spąstus, kai įvykus problemai, vis siekiama to paties senojo plaktuko ir įsivaizduojama, kad kiekviena versle pasitaikanti problema – tai dar viena vinis.

4 problemų tipai:

 1. Trikdžių šalinimas: reaktyvus procesas, kurio metu identifikuojamos taisytinos vietos, joms pritaikant tinkamą standartą.
 2. Skirtumas nuo standarto: struktūrinis problemų sprendimo procesas, kuriuo siekiama išsiaiškinti pirminę priežastį per problemos apibrėžimą, tikslų nustatymą, analizę, poveikio priemonių įgyvendinimą, patikrinimus, standartus ir toliau sekančius veiksmus.
 3. Tikslinė situacija: nenutrūkstamas tobulinimas (kaizen), kuris viršija esamą našumo lygį, siekiant naujų ir dar geresnių standartų ar sąlygų.
 4. Atvirumas naujovėms ir inovacijoms: neribotas kūrybiškumo siekimas ir turimos vizijos arba siektinų idealių sąlygų sintezė, kurių dėka galimi radikalūs patobulinimai, nauji produktai, procesai, sistemos ar vertė klientui, viršijant esamą lygį.

Kiekvienam problemos tipui reikalingi skirtingi tobulinimo metodai ir jų valdymo būdai. Knygoje autorius aiškina, kad kiekvienas problemos tipas turi papildomą savo posistemį ir išorinį mechanizmą, valdymo kadenciją, laiką ir sudėtingumo lygį. Anot jo – vienas problemos sprendimo būdas negali tikti skirtingoms situacijoms – tai paaiškina, kodėl žmonių mokymas taikyti įrankius ir technikas tik suardo problemų sprendimo paviršių, bet jų neišsprendžia.

Skaitydami iliustracijomis praturtintą knygą išmoksite:

 • Kaip pritaikyti 4 skirtingus problemų sprendimo būdus, kurie yra veiksmingi beveik kiekvienai verslo problemai spręsti;
 • Kaip iš anksto pašalinti pasitaikančias „nenormalias sąlygas“, joms pritaikant tvirtus problemų sprendimo būdus, kurie ugdytų žmones ir kurtų organizacijoje įvairesnę ir nuolat tobulinamą kultūrą;
 • Kada ir kaip naudoti kiekvieną problemos sprendimo tipą, pagrindžiant visa tai realiais pavyzdžiais;
 • Kiekvieno problemos sprendimo tipo stipriąsias ir kiek ribojančias puses;
 • Kokie yra problemų tipų posistemiai;
 • Kokia yra laiko ir kadencijos svarba kiekvienai rutininei veiklai;
 • Kokios yra 3 pagrindinės atsakomųjų priemonių rūšys ir kada jas naudoti
 • Ir kt.

Art Smalley yra žinomas ekspertas, kuris specializuojasi vadovavimo, problemų sprendimo ir veiklos tobulinimo srityse. Art Smalley buvo vienas pirmųjų amerikiečių, pradėjusių dirbti „Toyota Motor Corporation“ Japonijoje, pradžioje žinias gilindamas Japonijos universitetuose, o vėliau – pradėjęs mokytis TPS principų „Kamigo“ variklių gamykloje, kurios steigiamuoju vadovu buvo pats „Toyota gamybos sistemos“ tėvu vadinamas Taiichi Ohno. Art Smalley atliko svarbią rolę plėtojant TPS metodus ir aprūpinimą įranga „Toyota“ užjūrio gamykloms. Šiuo metu Art Smalley yra nuolatinis „Lean Enterprise Institute“ patarėjas, taip pat – vis dar skaito paskaitas pirmaujančioms gamybos srities įmonių vadovams visame pasaulyje.

Knygą išleido „Lean Enterprise Institute

Knyga – anglų kalba