Knygos Lean vadybos tematika lietuvių kalba – kviečiame įsigyti!

LEAN knyga Tikrasis vadovo darbas

Mūsų el. parduotuvėje leanacademy.lt galite įsigyti 3 mūsų įmonės „Lean Academy Lithuania“ išleistas knygas LEAN tematika lietuvių kalba:

JOHN SHOOK „VADOVAUTI – REIŠKIA MOKYTI“

Knygoje, parašytoje dialogo forma, aprašomas „A3 mąstymo būdas“, kurį naudojant kaip praktinį įrankį ir mokymosi priemonę, ilgainiui išmokstama pritaikyti kasdieniame darbe, kai reikia nustatyti, apibrėžti ir įveikti vadovams, vadybininkams iškylančias problemas bei iššūkius. Anot autoriaus John Shook, „A3 mąstymo metodika“ išskirtinė tuo, kad neriboja laisvės, renkantis sprendimą iš dviejų variantų, bet skatina apsvarstyti visas galimybes.

MIKE ROTHER „TOYOTA KATA“

Pradėjus domėtis, gilintis į LEAN sistemą, LEAN diegimą ir LEAN metodikos taikymą – rekomenduojama LEAN kelionę ir žinių kaupimą pradėti nuo šios knygos perskaitymo ir įsigilinimo – tai bene geriausia knyga apie LEAN, išleista Vakarų kultūros žmonėms.

Kalbantis su įvairių įmonių vadovais dažnai tenka išgirsti, kad kelias, diegiant LEAN įmonėje, buvo duobėtas. Daugelis jų pastebi, jog LEAN rezultatai diegimo pradžioje, padedant samdytiems verslo konsultantams, iš pradžių pagerėja, o vėliau – vėl ima prastėti. Vadinasi, nepavyksta jų išlaikyti. Kodėl taip atsitinka konkrečiose įmonėse, gali būti daug priežasčių, bet yra viena bendra priežastis – pokyčius vykdančios komandos nesuformuoja reikiamų tobulinimo įgūdžių operatorių, komandos lyderių, meistrų ir aukščiausio lygio vadovų grandyse.

Jei LEAN mąstymo būdo ir metodų praktikavimas netampa rutinomis, tai su pagalba iš išorės pasiekti rezultatai pamažu nyksta, o įmonėse nesuformuojamos organizacinės rutinos, vėliau tampančios gebėjimais.

Ši knyga atskleidžia vienos geriausių pasaulio kompanijų vadovavimo rutinas. „Toyota“ kata rutinos – puikus būdas labai paprastai kasdien praktikuoti LEAN metodus gamybiniuose procesuose. Šie metodai įtraukia ir darbuotojus, ir vadovus, nes leidžia pasiekti rezultatų per labai trumpą laiko tarpą, o įgūdžiai formuojami gamybos procesuose, bet ne mokymų salėse. Rekomenduojame “Toyota” kata rutinas praktikuoti visiems, kurie nori gerinti ar tobulinti įmonės rezultatus bei didinti darbuotojų motyvaciją.

JIM LANCASTER „TIKRASIS VADOVO DARBAS“

Trečioji „Lean Academy Lithuania“ išleista knyga – apie tikrąjį vadovo darbą ir LEAN vadybos sistemą.
Pastaruosius 15 metų dirbant su skirtingomis įmonėmis ir stebint daugelio organizacijų transformacijas, įtakotas LEAN, galima būtų pastebėti, kad didžiausias dėmesys organizacijose telkiamas į „mechanistinę“ LEAN dalį – LEAN metodų taikymą, tuo pačiu metu mažiau dėmesio skiriant pačiai vadybos sistemos transformacijai.

Lietuvos verslo atstovai, ypač įmonių vadovai, įsivaizduoja, kad jų organizacijose pokyčiai turėtų vykti jiems nedalyvaujant, bet tik „remiant“ ir „palaikant“ juos. Tai parodo, kad kol kas Lietuvoje įmonės susiduria su dideliais iššūkiais, kurių pagrindinis – kaip įtvirtinti Kaizen renginiuose pasiektus pokyčius, ilgalaikėje perspektyvoje tobulinant savo darbą, kad jie nesumenktų ir nebūtų grįžtama atgal, prie anksčiau buvusio lygmens.

Knygos autorius Jim Lancaster, pats būdamas JAV įmonės, gaminančios įrengimus, savininkas ir vadovas, knygoje pristato savo, kaip įmonės vadovo ir pačios įmonės „Lantech“ LEAN transformacijos istoriją. Jis knygoje būtent ir iškelia pagrindinį klausimą: „Kaip mes sukūrėme tokį pasaulį, kuriame iš vadovų nereikalaujama suprasti, kas ir kaip įmonėje atlieka realų vertę sukuriantį darbą? Pernelyg daug vadovų užsiima vien rezultatų lentelių kūrimu, darbuotojų vertinimu ir dalyvavimu susirinkimuose su kitais vadovais. Tuo tarpu tie žmonės, kurie tikrai kuria vertę, dažnai paliekami likimo valiai.“

Ši knyga būtent ir skirta tiems vadovams, kurie ieško įkvėpimo ir yra pasirengę peržiūrėti savo kasdienius įpročius, procesus bei elgseną. Knygoje aptariami įvairūs LEAN vadybos sistemos elementai: vadovų ėjimas į Gemba, gilinimasis į procesus, standartizuotas vadovų darbas, kasdienės veiklos peržiūros, LEAN veikos rodiklių nustatymas, strategijos planavimas ir įgyvendinimas bei inovacijų procesai.
Vadovų elgsenos pokyčiams – kaip pereiti nuo „visažinio“ vadovo prie ugdomojo vadovavimo stiliaus – knygoje skiriamas ypatingas dėmesys.

Knygų LEAN tematika įsigyti galite mūsų el. parduotuvėje. 

Užsisakykite naujienlaiškį

Svarstot apie pokyčius
Parašykite mums
Lean Academy Lithuania komanda