Asaichi (jap.) (morning huddle – anglų kalboje). Rytiniai susirinkimai kaip vadybos priemonė dažnai naudojami Japonijoje, kaip dalis kasdienės vadybos sistemos, kurios siekis dažnai būna sumažinti defektų apimtis darbuotojų, dirbančių linijoje ir jų tiesioginių vadovų pastangomis. Japonų kalboje asaichi reiškia „pirmasis – svarbiausias dalykas ryte“.

Gemba rytiniuose susirinkimuose demonstruojami vakar dieną pagaminti defektai (Gembutsu) – kaip svarbiausi dalykai ryte iš po vakar dienos, kad poveikio priemonės būtų pritaikytos čia ir dabar, kad dalykai būtų gerai matomi ir „neatvėsę“ (Genchi – Genbutsu principas). Visi dalyviai susirinkime stovi. Komandų lyderiai ir darbuotojai turėtų atlikti savo vaidmenį, su įsipareigojimu niekada neperduoti tos pačios problemos kitiems, kitai dienai / pamainai.

Pamainos eigoje operatoriai pažymi defektuotus gaminius ir juos padeda į specialią pažymėta raudoną dėžę ir padaro įrašą rytinio susirinkimo atskaitoje. Kitą rytą, komandos lyderis paima defektus iš dėžės ir juos išstato rytinio susirinkimo vietose. Komandos lyderis peržiūri šiuos defektus kartu su operatoriais ir aptaria galimas poveikio priemones.

« Grįžti į žodyną