MIKE ROTHER „TOYOTA KATA“

TOYOTA KATA – bene geriausia knyga apie Lean išleista vakarų kultūros žmonėms. Pagrindinė šios knygos žinutė yra ta, kad kai žmonės praktikuojasi ir mokosi kata, kaip eiti per neaiškią teritoriją, jiems nereikia bijoti kliūčių, pokyčių ir nežinomybės, su kuriomis jie susiduria.

25,00 su PVM

Neturime

MIKE ROTHER „TOYOTA KATA“

Aprašymas

Pirmoji „Lean Academy Lithuania” išleista knyga – TOYOTA KATA – bene geriausia knyga apie Lean išleista vakarų kultūros žmonėms.

Toyota Kata apibrėžia valdymą kaip „sistemingą norimų sąlygų siekimą, suderintai panaudojant žmogaus galimybes“. Mike Rother siūlo, kad ne patys sprendimai užtikrintų ilgalaikį konkurencinį pranašumą ir ilgalaikį išlikimą, bet tai, kiek laipsniškai organizacija įvaldė veiksmingą rutiną kuriant tinkamus sprendimus vėl ir vėl nenuspėjamais keliais. Tam reikia išmokyti sprendimo priėmimo įgūdžių. Šiuo valdymo metodu pagrindinis lyderių ir vadovų darbas yra ugdyti žmones, kad būtų galima pasiekti norimų rezultatų. Jie tai daro priversdami organizacijos narius (įskaitant lyderius ir vadovus) sąmoningai praktikuoti rutiną arba kata, kuria lavinamus ir nukreipia jų kūrybinius sugebėjimus. Kata yra praktikuojami modeliai, todėl jie tampa antra prigimtimi ir iš pradžių buvo kovos menų judesių seka. „Toyota Kata“ teigia, kad mąstymo ir elgesio patobulinimo kata modelis yra universalus; taikoma ne tik versle, bet ir švietime, politikoje, kasdieniame gyvenime ir kt. Pagrindinė knygos žinutė yra ta, kad kai žmonės praktikuojasi ir mokosi kata, kaip eiti per neaiškią teritoriją, jiems nereikia bijoti kliūčių, pokyčių ir nežinomybės, su kuriomis jie susiduria. Užuot bandę išlaikyti tikrumo jausmą, pagrįstą savo perspektyva, žmonės gali įgyti pasitikėjimo kata dirbdami per netikrumą.